איך לעשות מסאז׳

מסאז', במובן הביתי המצוי של המונח, הוא יום איסוף האשפה של השרירים. בפעולתם היומיומית, מצטברים בשרירים חומרי לוואי שמפחיתים את יעילותם וגורמים לכאבים. עיסוי עדין של השרירים עוזר לפרק, לפזר ולסלק את שאריות הפסולת. מלבד זאת, החיכוך יוצר חום ועוזר להמריץ את מחזור הדם, והמגע הגופני יוצר אינטימיות שעוזרת לשפר את מצב הרוח.

1. פתחו בניגוב

בקשו מבר המזל לשכב על הבטן, והתחילו בעיסוי הגב בתנועות סיבוביות, מהכתפיים ועד המותניים. "נגבו" את הגוף כלפי חוץ בליטופים מעוגלים, ואז "אספו" בחזרה פנימה. שמרו על תנועות חלקות, אטיות ועדינות – אך תקיפות.

2. חממו את עמוד השדרה

מהגב עברו לעמוד השדרה: הניחו את כפות הידיים משני צדי עמוד השדרה, ועסו לאט ובעדינות בכיוונים מנוגדים. התחילו בגב התחתון ועלו ממנו עד הצוואר, בקצב אטי ואחיד.

3. לושו את הצוואר

כשתגיעו לצוואר, התחילו בלישה: לושו את שרירי הכתפיים עם האצבעות ועם האגודל. זהו לרוב האזור שהכי זקוק למסאז'.

4. פרקו מתחים

המשיכו בתנועות הלישה בצדי הגב. אם הקורבן מדווח על אזורים תפוסים, או אם אתם נתקלים באזורים קשים שאינם עצמות – לושו אותם ביתר מרץ, עם האגודל.

העוצמה העדינה. מילת המפתח במסאז' היא לחץ. לחץ הוא מה שהופך מסאז' למשכך ומרגיע, וגם מה שהורס מסאז'. שמרו על לחץ עדין. התמקדו בשרירים והתרחקו מהעצמות. אל תעסו אזורים פגועים או מגורים. אל תעסו אנשים הסובלים מבעיות כרוניות. מסאז' הוא תרופה לאנשים בריאים.

העניין עם השמנים. שמנים עוזרים לרכך עור יבש ולמנוע את משיכת השיערות שעל הגב. השתמשו בשמן תינוקות – לא צריך הרבה יותר – והשתמשו בכמות מעטה, כאילו היה קרם גוף.

עיסוי. ליטוף עדין אך חזק באמצעות קצות האצבעות. מהווה חימום לקראת תנועת הלישה.

לישה. תנועה הדומה ללישת בצק בין האגודל לבסיס האצבעות כשבמקום בצק לשים את שרירי מקבל המסאז'